SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Kils AIK Hockey
Uppdaterat spelschema
2022-09-06 15:02

Spelschema uppdaterat efter att Köping tyvärr dragit sig ur serien!

 

Region Väst            
Preliminärt spelschema J20 Division 1 Västra - 2022-23    
J20 1 B Västra (94720)          
               
Omgång Matchnr Veckodag Datum Tid Hemma Borta Arena
1 94720002 Lördag 2022-10-08 15:30 Forshaga IF Åmåls SK Ängevi Ishall
  94720001 Lördag 2022-10-08 16:00 BIK Karlskoga:2 Örebro HUF Nobelhallen
  94720003 Lördag 2022-10-08 00:00 Guldsmedshytte SK Surahammars IF Råsshallen
  94720004 Lördag 2022-10-08 00:00 Hammarö HC Kumla Hockey Hammarö Ishall
               
2 94720008 Lördag 2022-10-15 00:00 Surahammars IF Forshaga IF Surahallen
  94720009 Lördag 2022-10-15 13:00 Åmåls SK BIK Karlskoga:2 Åmåls Ishall
  94720006 Lördag 2022-10-15 15:30 Kils AIK Hammarö HC Sannerudshallen
  94720007 Lördag 2022-10-15 00:00 Kumla Hockey Guldsmedshytte SK ICA Maxi Arena
               
3 94720013 Lördag 2022-10-22 00:00 Guldsmedshytte SK Kils AIK Råsshallen
  94720015 Lördag 2022-10-22 13:00 Åmåls SK Örebro HUF Åmåls Ishall
  94720012 Lördag 2022-10-22 15:30 Forshaga IF Kumla Hockey Ängevi Ishall
  94720011 Lördag 2022-10-22 16:00 BIK Karlskoga:2 Surahammars IF Nobelhallen
               
4 94720018 Lördag 2022-10-29 00:00 Kumla Hockey BIK Karlskoga:2 ICA Maxi Arena
  94720019 Lördag 2022-10-29 00:00 Surahammars IF Åmåls SK Surahallen
  94720017 Lördag 2022-10-29 15:30 Kils AIK Forshaga IF Sannerudshallen
  94720020 Lördag 2022-10-29 00:00 Örebro HUF Hammarö HC Trängens IP Hall A
               
5 94720021 Lördag 2022-11-05 12:00 BIK Karlskoga:2 Kils AIK Nobelhallen
  94720025 Lördag 2022-11-05 13:00 Åmåls SK Kumla Hockey Åmåls Ishall
  94720022 Lördag 2022-11-05 15:30 Forshaga IF Örebro HUF Ängevi Ishall
  94720023 Lördag 2022-11-05 00:00 Guldsmedshytte SK Hammarö HC Råsshallen
               
6 94720026 Lördag 2022-11-12 00:00 Hammarö HC Forshaga IF Hammarö Ishall
  94720028 Lördag 2022-11-12 15:30 Kils AIK Åmåls SK Sannerudshallen
  94720029 Lördag 2022-11-12 00:00 Kumla Hockey Surahammars IF ICA Maxi Arena
  94720030 Lördag 2022-11-12 00:00 Örebro HUF Guldsmedshytte SK Trängens IP Hall A
               
7 94720032 Lördag 2022-11-19 00:00 Guldsmedshytte SK Åmåls SK Råsshallen
  94720035 Lördag 2022-11-19 00:00 Örebro HUF Kils AIK Trängens IP Hall A
  94720031 Lördag 2022-11-19 15:30 Forshaga IF BIK Karlskoga:2 Ängevi Ishall
  94720033 Lördag 2022-11-19 00:00 Hammarö HC Surahammars IF Hammarö Ishall
               
8 94720039 Lördag 2022-11-26 00:00 Surahammars IF Kils AIK Surahallen
  94720037 Lördag 2022-11-26 15:30 Forshaga IF Guldsmedshytte SK Ängevi Ishall
  94720036 Lördag 2022-11-26 16:00 BIK Karlskoga:2 Hammarö HC Nobelhallen
  94720038 Lördag 2022-11-26 00:00 Kumla Hockey Örebro HUF ICA Maxi Arena
               
9 94720041 Lördag 2022-12-03 00:00 Guldsmedshytte SK BIK Karlskoga:2 Råsshallen
  94720042 Lördag 2022-12-03 00:00 Hammarö HC Åmåls SK Hammarö Ishall
  94720044 Lördag 2022-12-03 15:30 Kils AIK Kumla Hockey Sannerudshallen
  94720045 Lördag 2022-12-03 00:00 Örebro HUF Surahammars IF Trängens IP Hall A
               
10 94720046 Lördag 2022-12-10 00:00 Örebro HUF BIK Karlskoga:2 Trängens IP Hall A
  94720047 Lördag 2022-12-10 13:00 Åmåls SK Forshaga IF Åmåls Ishall
  94720048 Lördag 2022-12-10 00:00 Surahammars IF Guldsmedshytte SK Surahallen
  94720049 Lördag 2022-12-10 00:00 Kumla Hockey Hammarö HC ICA Maxi Arena
               
11 94720051 Lördag 2022-12-17 00:00 Hammarö HC Kils AIK Hammarö Ishall
  94720054 Lördag 2022-12-17 12:00 BIK Karlskoga:2 Åmåls SK Nobelhallen
  94720053 Lördag 2022-12-17 15:30 Forshaga IF Surahammars IF Ängevi Ishall
  94720052 Lördag 2022-12-17 00:00 Guldsmedshytte SK Kumla Hockey Råsshallen
               
12 94720056 Lördag 2023-01-14 00:00 Surahammars IF BIK Karlskoga:2 Surahallen
  94720057 Lördag 2023-01-14 00:00 Kumla Hockey Forshaga IF ICA Maxi Arena
  94720060 Lördag 2023-01-14 00:00 Örebro HUF Åmåls SK Trängens IP Hall A
  94720058 Lördag 2023-01-14 15:30 Kils AIK Guldsmedshytte SK Sannerudshallen
               
13 94720064 Lördag 2023-01-21 13:00 Åmåls SK Surahammars IF Åmåls Ishall
  94720062 Lördag 2023-01-21 15:30 Forshaga IF Kils AIK Ängevi Ishall
  94720063 Lördag 2023-01-21 16:00 BIK Karlskoga:2 Kumla Hockey Nobelhallen
  94720065 Lördag 2023-01-21 00:00 Hammarö HC Örebro HUF Hammarö Ishall
               
14 94720067 Lördag 2023-01-28 00:00 Örebro HUF Forshaga IF Trängens IP Hall A
  94720070 Lördag 2023-01-28 00:00 Kumla Hockey Åmåls SK ICA Maxi Arena
  94720066 Lördag 2023-01-28 15:30 Kils AIK BIK Karlskoga:2 Sannerudshallen
  94720068 Lördag 2023-01-28 00:00 Hammarö HC Guldsmedshytte SK Hammarö Ishall
               
15 94720073 Lördag 2023-02-04 13:00 Åmåls SK Kils AIK Åmåls Ishall
  94720071 Lördag 2023-02-04 15:30 Forshaga IF Hammarö HC Ängevi Ishall
  94720074 Lördag 2023-02-04 00:00 Surahammars IF Kumla Hockey Surahallen
  94720075 Lördag 2023-02-04 00:00 Guldsmedshytte SK Örebro HUF Råsshallen
               
16 94720077 Lördag 2023-02-11 13:00 Åmåls SK Guldsmedshytte SK Åmåls Ishall
  94720080 Lördag 2023-02-11 15:30 Kils AIK Örebro HUF Sannerudshallen
  94720078 Lördag 2023-02-11 00:00 Surahammars IF Hammarö HC Surahallen
  94720076 Tisdag 2023-02-14 19:00 BIK Karlskoga:2 Forshaga IF Nobelhallen
               
17 94720081 Lördag 2023-02-18 00:00 Hammarö HC BIK Karlskoga:2 Hammarö Ishall
  94720082 Lördag 2023-02-18 00:00 Guldsmedshytte SK Forshaga IF Råsshallen
  94720084 Lördag 2023-02-18 15:30 Kils AIK Surahammars IF Sannerudshallen
  94720083 Lördag 2023-02-18 00:00 Örebro HUF Kumla Hockey Trängens IP Hall A
               
18 94720089 Lördag 2023-02-25 00:00 Kumla Hockey Kils AIK ICA Maxi Arena
  94720086 Lördag 2023-02-25 11:00 BIK Karlskoga:2 Guldsmedshytte SK Nobelhallen
  94720087 Lördag 2023-02-25 13:00 Åmåls SK Hammarö HC Åmåls Ishall
  94720090 Lördag 2023-02-25 00:00 Surahammars IF Örebro HUF Surahallen

Nyhetsarkiv
Uppdaterat spelschema2022-09-06 15:02
Albin Forsberg2022-08-29 15:07
Eric Johansson2022-08-03 12:31
Magnus Fors2022-06-14 15:43
Melwin Åsterud2022-06-08 10:01
Anton Guldbrandsson2022-05-30 16:29
Anton Wennergrund2022-05-25 13:38
Johannes Sohl2022-05-18 13:46
Isak Arnefur2022-05-16 16:08
Elias Wretman2022-05-13 10:17
Per Melin2022-05-11 22:52
Filip Eriksson2022-05-08 11:27
Axel André2022-05-07 22:38
William Olzon2022-05-04 16:16
Erik Hallgren2022-05-02 12:51
Jacob "Z" Lindqvist2022-05-01 20:25
Födor Chragin2022-04-30 18:34
Lucas Haag2022-04-30 18:19
Kasper Vallin2022-04-29 18:33
Målvaktstränare2022-04-28 15:15
Marcus Gräsberg2022-04-27 21:11
Tränare 2022/20232022-04-27 15:27
Noel Ankerfeldt2022-04-25 12:41
Simon Månskog2022-04-22 17:40
Materialare 2022/20232022-04-21 09:46
2022-04-20 15:01
Öppna träningar2022-03-21 11:28
Hammarö-Kil2022-02-10 09:30
Kil-Åmål2022-02-04 09:43
Kristinehamn-Kil2022-01-08 21:03
Kil-Surahammar2021-12-04 21:50
Kil-Katrineholm2021-11-28 12:22
Kil-Kristinehamn2021-11-12 12:45
Forshaga-Kil2021-11-05 09:48
Kil-Hammarö2021-10-30 19:55
2021-10-22 15:19
Kil- Kumla2021-10-16 19:53
Tack för maten!2021-10-10 23:40
Köping-Kil2021-10-10 18:57
Kil-Malung2021-10-02 20:39
Per Melin2021-09-22 13:13
Dagens ispass!2021-09-21 23:39
Jacob Lindqvist2021-09-20 19:15
Magnus Fors2021-09-20 19:04
Nikita Kuzminov2021-08-25 09:19
Sommarfys!2021-06-17 20:24
Emil Kraft2021-04-24 16:11
Felix Nyberg2021-04-23 10:44
Ludwig Wilhelmsson2021-04-22 13:00
Elias Wretman2021-04-21 13:01
Gabriel Ståhl2021-04-20 12:20
Materialare2021-04-19 10:50
Noel Ankerfeldt2021-04-18 20:04
@kaikj202021-04-17 14:21
Ehsan2021-04-17 13:10
Lucas Haag2021-04-16 12:14
Anton Wennergrund2021-04-15 08:37
Isak Arnefur2021-04-14 20:47
Linus Sjöström2021-04-13 10:12
Johannes Sohl2021-04-12 09:47
Linus Back2021-04-11 23:24
Melwin Åsterud2021-04-10 22:02
Erik Hallgren2021-04-09 15:21
Tränare för J20 laget2021-03-15 13:38
Tryouten inställd!2020-12-14 21:45
 
VÅRA SPONSORER